Lanet: Ervah Cinleri – Full izle 2017

1760
Lanet Ervah Cinleri izle (2017) - Full izle

Sinema öğrencisi dört öğrenci gerçek olay ve söylentiler üzerine tamamen terk edilmiş bir köye gezi yaparlar. Köydeki tüm yaşananlar gençler tarafından tek bir kamera tarafından kaydedilir. İhbar üzerine olay yerine giden polise teslim edilen bu kamera tüm gerçekleri göz önüne serecektir…
Teoman Gündüz’ün yönetip senaryosunu  Asiye Cenk Gündüz ile yazdığı korku-gerilim yapımın oyuncu kadrosunda ise Zahid Çetinkaya, Sevcan Sini, Ufuk Özkaya, Ceren Yasemen Güneysu ve Ceyhun Tutal yer alıyor.

‘ Found Footage / Buluntu Film ‘  örnekleriyle giderek artan bir biçimde haşır neşir olmaktayız. Bu sinemasal yönelimin sebebi aslında basit: ucuza çıkıyor, seyirci seviyor ve hikayenin gerçeklik iddiasını güçlendiriyor. Önceleri deneysel bir tür olarak arz-ı endam eden ve viral pazarlama sunulan bu tür filmlere seyircinin olumlu tepki verdiğini anlayan yapımcıların ardı ardına çektiği filmleri görmek için sinemanın yolunu tutuyoruz. Korku sinemasının son yıllarda ses getiren yapımları içinde “buluntu film”lerin sayısı azımsanamayacak kadar fazla ancak Türk sineması bu konuda çok fazla örnek vermedi. Ortaya çıkan işlerin çoğu da buluntu film tekniğinden yeterince faydalanamayan ya da teatral oyunculuk kurbanı olan işler… Örnek: Karadedeler Olayı. İzmirli genç sinemacı Teoman Gündüz’ün elinden çıkan Lanet: Ervah Cinleri de bir buluntu film örneği. Ayrıca Nisan ayının tek yerli korku filmi.

Yorumlar